ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

מה ישפיע על מחיר ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

התעשייה הישראלית נמצאת בתנופה משמעותית. מציאות זו מהווה כר פורה למיזמים רחבי היקף בתחום הבנייה, המיכון, הרפואה ותחומים רבים אחרים הדורשים מוחות מוצלחים שיספקו פתרונות יעילים, חסכוניים ומתקדמים יותר.

מהנדסים, הנדסאים ואדריכלים רבים נוטלים חלק במאמץ זה ומספקים יד מכוונת חשובה בשלב התכנון. ברוב המקרים, אהבת המקצוע והמחויבות למצוינות משמשים כערובה משמעותית למניעת טעויות וכשלים. אף על פי כן, ככל שמעורב גורם אנושי בתהליך, טעויות עשויות להתרחש ולעתים השלכותיהן עשויות להיות רחבות היקף. טעויות מהנדסים בכלל התחומים עשויות לגרור נזקים רבים ולחשוף את העסק שלך לתביעות משפטיות.

כדי שהעסק שלך יהיה ערוך לכל תרחיש וכדי לנווט באופן בוטח גם באתגרים המורכבים ביותר, חשוב שיעמוד לרשותך ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים שיספק לך כיסוי רחב היקף ומותאם אישית. כמה הוא אמור לעלות ומה חשוב לדעת כדי להתאים פוליסה לתקציב? כדי לסייע לך בצעדים הראשונים, ערכנו עבורך מדריך מקיף שיסייע לך לתכנן את הפוליסה האידיאלית במחיר משתלם במיוחד.

 

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

אילו אלמנטים משפיעים על מחיר ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים?

עלויות פוליסת ביטוח מקיפה ומתאימה בכל התחומים מורכבת ממשתנים רבים ומגוונים. ככל שנרצה כיסויים רבים יותר ובהיקף נרחב יותר וככל שהצרכים שלנו מורכבים יותר, כך העלות עשויה להשתנות. ככל שמדובר בביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, אלו כמה מהרכיבים המרכזיים שמשפיעים על העלות.

תחומי העיסוק ומאפייניו

חברות הביטוח עשויות לגבות מחירים שונים עבור כיסויים הקשורים לתחומי מקצוע כאלו ואחרים של המהנדס. אם נתבונן בכך, נראה כי מדובר בשיקול הגיוני. אחרי הכול, הסיכונים מולם ניצב מהנדס חשמל שונים מאלו עמם צריך להתמודד מהנדס מכונות ובתחום הבנייה והאדריכלות, הרי שמאפייני העיסוק שונים בתכלית.

גם מאפייני העיסוק משפיעים לא מעט על המחיר ונהלים ואופני עבודה שונים עשויים ליקר משמעותית את הפוליסה שלך. כך למשל, מהנדסים שתחום עיסוקם כולל פיקוח צמוד באתרים בהם נעשית עבודה על ידי אחרים, עשויים לשלם הרבה יותר על ביטוח האחריות המקצועי שלהם מאשר מהנדסים אשר מפקחים ואחראיים רק על עבודתם שלהם.

מחירי הבסיס ותוספות הסיכון השונים ניצבים על טווח רחב למדי ולכן, חשוב לעבוד עם סוכנות ביטוח שלא רק תספק לך ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים במחיר משתלם, אלא גם תוכל לספק לך את כל המידע ולייעץ לך כיצד לבנות את הפוליסה המשתלמת ביותר לתחום העיסוק הספציפי שלך.

מחזור פעילות העסק

לעתים, המחזור העסקי יכול להשפיע על עלות הפוליסה באופן ניכר. ככל שנצהיר על מחזור גבוה יותר, כך נשלם גם פרמיות גבוהות יותר. ההיגיון העומד בבסיס השיקול הזה הוא כי מחזור גבוה יותר מעיד על היקף פעילות נרחב יותר ומטבע הדברים, גם בעלייה בסבירות הסיכונים עמם החברה עשויה להתמודד. לכן, ייתכן מאוד שיידרש מאיתנו כחלק מתנאי הפוליסה להגיש דוח רווח והפסד בסוף כל שנה כדי לאפשר חברת הביטוח לאמוד את גובה הפוליסה. העלייה או ההפחתה בגובה הפוליסה עומדת ביחס ישיר למחזור החודשי. כך למשל, אם רכשנו פוליסה על סמך מחזור של 2 מיליון ₪ ובסופו של דבר הצהרנו על מחזור של 3 מיליון ₪, תיגבה תוספת של 50% בתשלומי הפרמיה. חשוב שניקח זאת בחשבון בעת המשא ומתן עם חברת הביטוח ונבחן אפשרות להסרת גורם משפיע זה מקביעת עלויות הפוליסה.

טווח האחריות משפיע אף הוא על עלות ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

מחיר הבסיס של הפוליסה ייקבע על פי טווח האחריות עליו אנו מעוניינים להחיל את הפוליסה. ככל שאנו מעוניינים באחריות בסכום גבוה יותר, כך עלויות הפרמיה יעלו באופן משמעותי. חשוב אמנם לזכור כי בניגוד לעליית המחירים עקב העלייה במחזור החודשי, כאן העלייה בעלויות אינה בהכרח יחסית. העלייה עשויה להיות בשיעורים נמוכים ואינה עומדת לרוב ביחס ישיר לעלייה בטווח האחריות. כך למשל, רכישת פוליסה בגבולות אחריות של 250,000 ₪ עשויה לעלות 2,000 ₪, אך אם נעלה את הטווח ל-750,000 ₪, נשלם רק 5,000 ₪ ולא 6,000.

תקופת ביטוח רטרואקטיבית

כיום נפוצים בפוליסות רבות לביטוח אחריות מקצועית למהנדסים לכלול כיסוי על תקופה רטרואקטיבית. כיסוי זה מאפשר לך לשמר את כלל הזכויות, הוותק והרצף הביטוחי שלך לאחר מעבר לחברת ביטוח חדשה. תקופת הביטוח תיחשב מן הרגע בו נרכש הביטוח הראשון, על כל המשמעויות הטמונות בכך. במקרים אחרים, תציע לך חברת הביטוח כיסוי רטרואקטיבי גם אם לא מדובר במעבר מחברה לחברה, אלא ברכישת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים לראשונה ותאפשר לך לקבל כיסוי ביטוחי על תקופות בהן לא היה קיים ביטוח כלל.

 המשמעות העיקרית היא כי חברת הביטוח החדשה תכסה אותך גם בגין אירועים שאירעו בתקופה שלפני המעבר אליה. חברת הביטוח החדשה שלך למעשה נכנסת אל מים לא מוכרים ונוטלת על עצמה את כל הסיכונים אותם נשאת עד כה בעצמך או דרך חברת הביטוח הקודמת. בלא מעט מקרים, עשויה החברה לדרוש עבור סיכון זה תוספת מחיר ניכרת.

השתתפות עצמית נמוכה תעלה את מחיר הפוליסה

כיום, חשופים מהנדסים רבים לתביעות בהיקפים חסרי תקדים. כתוצאה מכך, נוטות חברות ביטוח רבות לגבות דמי השתתפות עצמית גבוהים מהעוסקים בתחומים אלו. ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים כרוך לרוב בדמי השתתפות עצמית גבוהים מאוד ובמבוטחים רבים מחפשים אחר הצעות שיאפשרו להם להפחית אותם. חשוב שנזכור – ברוב המקרים הפחתה של דמי ההשתתפות העצמית תהיה כרוכה בהעלאת תשלומי הפרמיה. חברת הביטוח רוצה עתודות כנגד הסיכון הגבוה ויש לכך מחיר. עיקרון זה עובד כמובן גם להיפך, ניתן להתחייב לדמי השתתפות עצמית גבוהים יותר במקרה של תביעה ולשלם פרמיה נמוכה יותר באופן משמעותי.

תביעות קודמות

מה שנכון לביטוחי הרכב חל גם על ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים. מהנדסים, הנדסאים, אדריכלים ושאר העוסקים במקצועות ההנדסה עשויים להיתקל בקשיים רבים במהלך רכישת הביטוח עם נתבעו בשנים האחרונות בגין רשלנות. הסיכון לתביעות נוספות גובה משמעותית כאשר ישנה היסטוריה של רשלנות וחברות רבות לא יישאו בסיכון כזה ללא עתודות. לכן, ברוב המקרים ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים יינתן ביתר קלות ובמחירים משתלמים יותר למהנדסים שיועלו להוכיח היעדר תביעות קודמות.

ככל שהיו תביעות, חברת הביטוח עשויה לערוך בדיקות קפדניות על מנת להעריך את כדאיות ההיקשרות עמך. ברוב המקרים, תידרש הגדלה משמעותית בהשתתפות העצמית או בעלויות הפרמיה. כאן שוב נכנס לעניין גם אלמנט התקופה הרטרואקטיבית. כפי שכל זכויותיך ממשיכות איתך לחברה הבאה, כך גם העבר הביטוחי שלך עשוי להעיב על התקשרויות חדשות והמחיר החדש עשוי להיות בהתאם.

הבחירה בסוכנות הביטוח הנכונה

ההתאמה האישית הגבוהה והידע המקצועי הנרחב הם הכלים החשובים ביותר שחשוב לוודא שעומדים לרשותך בעת בחירת סוכנות לביטוח. רכישת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים עשויה להיות תהליך מורכב ויקר וחשוב לעבוד עם הגורמים המקצועיים שיוכלו לספק לך פוליסה בהתאמה אישית ולבחור את הרכיבים שישרתו אותך בצורה הטובה ביותר במינימום עלויות. ככל שיהיה באפשרותך לעשות זאת וליישם את כל התנאים שסקרנו במדריך זה, ניתן יהיה ליהנות מביטוח אחריות מקצועית למהנדסים המספק שקט נפשי ועלויות נוחות.

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

ביטוח סייבר

ביטוח סייבר

להיערך לאיומי העולם הדיגיטלי – ביטוח סייבר עיניים רבות אורבות לנתונים שלך ברחבי הרשת. מה שבעבר היה נחשב לתרחיש מדע בדיוני, מהווה היום מציאות יום-יומית

למאמר המלא