ביטוח אחריות מקצועית הייטק

ביטוח אחריות מקצועית הייטק

לא בכדי זכתה ישראל לכינוי "אומת הסטרט-אפ". פיתוחים טכנולוגיים כחול לבן נמצאים בשימוש בכל רחבי העולם והפכו את מה שפעם נחשב לפנטזיה למציאות היום-יומית של כולנו.

בין אם בתחום הסלולר, החקלאות המתקדמת או הרפואה, חברות טכנולוגיה ישראליות מובילות חדשנות ומשנות סדרי עולם. החדשנות והחשיבה מחוץ לקופסא מגיעות, אמנם, עם מחיר לא קטן. הסיכונים בתחום זה הם רבים וחולשים על מגוון היבטים. חברות הייטק רבות חשופות לתביעות בקצב הולך וגובר ובמקרים רבים הדבר עשוי לחרוץ את דינה של החברה.

כדי להימנע מאירועים עגומים כגון אלה ולספק לחברה שלך קרקע מוצקה, חשוב שיהיו בידיך מכשירים ביטוחיים מקיפים, מתקדמים והמותאמים לצרכיך. ביטוח אחריות מקצועית הייטק מיועד לחברות בתחום הטכנולוגיה ומספק כיסוי מלא בפני תביעות עתידיות.

ביטוח אחריות מקצועית הייטק

ביטוח אחריות מקצועית הייטק – תחומי האחריות

אלו כמה מהמעשים והמחדלים שבגינם תוגש תביעה הנכללים בתחום האחריות המקצועית:

  • כל הפרה שלא במתכוון של דרישות החוק בתחום אבטחת האיכות, הבטיחות או ההתאמה לתקנים.
  • כל הפרה שלא במתכוון של שימוש ראוי בנתונים, תנאי סודיות ופרטיות או חובות אחרות המהוות חלק מהתקשרויות והסכמים על לקוחות ושותפים או כנדרש על ידי רשויות רגולטוריות.
  • כל הפרה של תנאי חוזה שלא במתכוון בכל הקשור להתחייבות לנהוג במיומנות סבירה ובמידת זהירות מרבית.
  • ולבסוף, כל מעשה, מחדל, טעות או מצג שווא המהווה רשלנות בהתאם להוראות החוק.

הכיסוי הביטוחי עשוי לכלול הוצאות רבות, החל בתשלום הפיצויים עצמם כפי שנפסקו על ידי בית המשפט או בכל הסכם גישור או בוררות מחוץ לכותלי בית המשפט, אך בנוסף לכך גם על תשלום שכר טרחת עורך דין, אגרות משפטיות, חוות דעת מקצועיות ועדים מומחים, שירותי שמאות ועוד.

מה מכסה ביטוח אחריות מקצועית הייטק?

הביטוח נועד בכדי לשפות את המבוטח במסגרת טווח האחריות שהוסכם בפוליסה  בהתאם לסכום הפיצויים הנדרש ממנו בהליך המשפטי. הנזקים אשר עשויים להיגרם עקב אירועים אלו הם רבים ומגוונים ולכן חשוב שנוודא כי אנו רוכשים ביטוח אחריות מקצועית הייטק שיכסה אותנו בכל התרחישים הסבירים. אלו כמה מהאלמנטים שחשוב להכיר.

פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש

כל אימת שהנזק שנגרם לגוף ולרכוש נובע ישירות ממוצריו ושירותיו של המבוטח, ייחשב הדבר כאירוע אחריות מקצועיות אשר אמור להיות מכוסה על ידי הפוליסה. שירותים אלו עשויים לכלול אחסון נתונים בשרתים פיזיים או בענן, מוצרי תוכנה וחומרה כאלו ואחרים ושירותי עדכון, תחזוקה ותיקונים לכלל המוצרים הללו וכמובן – שירותי פיתוח פתרונות תוכנה וטכנולוגיה עבור לקוחות.

ביטוח חבות המוצר

ביטוח חבות מוצר הוא אלמנט חשוב והכרחי בביטוח אחריות מקצועית הייטק. ככל שחברתך מספקת מוצרים טכנולוגיים, יגן עליך ביטוח זה מפני נזקי גוף ואחרים שיוסבו לכל הבאים במגע עם המוצרים לכל אורך שרשרת האספקה. בין אם מדובר ביבואנים, מפיצים, סוכנים או לקוחות הקצה שלך, ביטוח חבות המוצר מגן עליך מפני תביעות ומספק לך כיסוי חיוני.

כיצד נקבע גבולות אחריות מתאימים לביטוח אחריות מקצועית הייטק?

על פניו, היינו רוצים לומר כי מוטב תמיד לבחור בגבולות אחריות גבוהים ככל הניתן וליהנות מהכיסוי הגבוה ביותר במקרה של תביעת ביטוח. עם זאת, חשוב שנזכור כי כגובה גבולות האחריות, כך גובה הפרמיות שניאלץ לשלם. לכן, חשוב שנבחן היטב את הצרכים שלנו בהתאם להיקף הפעילות, אופייה, כמות העובדים שלנו והמחזור החודשי.

חשוב שנזכור, גבולות האחריות יקבעו עד כמה הפוליסה שלנו תכסה את ההוצאות המשפטיות ותשלומי הפיצויים שלנו בכל תביעה עתידית והכיסוי הנכון עשוי להציל את החברה שלנו ביום מן הימים – פשוטו כמשמעו.

אילו כיסויים נוספים שווה לבחון בביטוח אחריות מקצועית הייטק?

בנוסף לרכיבים החיוניים והבסיסיים, סוכנות ביטוח איכותית ומקצועית עשויה להציע לך טווח רחב של כיסויים נוספים שעשויים לספק לך ביטחון רב ושקט נפשי חיוני על מנת להתמקד במאמצי הפיתוח והחדשנות שלך. אלו כמה מהרכיבים ששווה לקחת בחשבון ולרכוש אותם ככל שהם נדרשים עבורך.

כיסוי עלויות בגין אובדן מסמכים

ישנם מסמכים בעלי משמעות גורלית להתנהלותה התקינה של החברה. כיסוי זה מסגרת ביטוח אחריות מקצועית הייטק, מאפשר לך לקבל שיפוי בגין נזקים שנגרמו עקב אובדן או השמדת מסמכים חיוניים אלו. נזקים אלו עשויים לכלול את עלויות שחזור המסמכים או ניסוחם מחדש ואת כלל ההוצאות המשפטיות שנגבו בהליכים משפטיים בגין נזקים אלו.

קניין רוחני

עבור חברות רבות העוסקות בחדשנות, קניין רוחני כמו סודות מקצועיים, עיצובי מוצר וקודי תוכנה מהווים את המשאבים יקרי הערך ביותר. כדי להגן עליהם היטב, מומלץ לכלול בפוליסה הרחבה חשובה זו שתאפשר לך לכסות נזקים שנגרמו בשל הפרת זכויות לקניין רוחני שלא במתכוון. קניין רוחני מסוג זה עשוי לכלול את האלמנטים הבאים:

  • סודות מסחריים
  • כתובות דומיין ותגיות מטא
  • זכויות יוצרים, סימנים מסחריים, לוגואים וסימני שירות

שותפים יוצאים וחברות בת

כדי לספק רשת ביטחון רחבה בכל הקשור לכיסוי הביטוחי שלך, מומלץ לכלול בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית הייטק גם כיסויים לחברות בת ולשותפים יוצאים. משמעות הדבר היא כי הביטוח ימשיך לחול גם על שותפי חברה אשר עזבו אותה או עברו לחברה אחרת וכי הכיסוי הביטוחי יהיה נגיש גם לכלל החברות המסונפות לחברת ההייטק שלך.

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה

כדי לשמור על ההנהלה הבכירה שלך מפני תביעות, ניתן לוודא כי הביטוח שלך חל גם עליהם על ידי כיסוי לדירקטורים ונושאי משרה.

תביעות דיבה, חדירה לפרטיות ולשון הרע

סוגיית הפרטיות הופכת בשנים האחרונות לנושא בוער. נתוניהם האישיים של משתמשים רבים חשופים מאי פעם למתקפות, ניסיונות ריגול ולגורמים מסחריים שונים המבקשים לעשות בהם שימוש. כמו כן, המכשירים הניידים והרשתות החברתיות מספקות בידי כל אדם כלי תקשורת רחב היקף. במציאות כזו, חברות טכנולוגיה עשויות להיות חשופות לתביעות רבות בתחום לשון הרע והחדירה לפרטיות וחשוב שנוודא כי אנו רוכשים ביטוח אחריות מקצועית הייטק הכולל תביעות נזיקין מסוג זה.

תקופת גילוי לתקופת הביטוח

גם אם אין ברצונך לחדש את הפוליסה שלך, תעמוד לרשותך תקופה בת 12 חודשים בה תחול הפוליסה.

יש דברים שלא מומלץ להשאיר בידי המזל

עתיד החברה שלך תלוי במידה רבה בניהול סיכונים אחראי ושקול. החזון והכישרונות שלך טומנים בחובם פוטנציאל אדיר וכדי להוציא אותם אל הפועל, נדרשים כלים מקיפים שיספקו לך שקט נפשי וכיסוי מלא לכל התרחישים שעשויים לפקוד אותך לאורך כל תקופת קיומה של החברה. זהו לא סוג הדברים שראוי שיהיו תלויים במזל וברצון טוב. ביטוח אחריות מקצועית הייטק מאפשר לך לתכנן את עתידך בצורה זהירה ואחראית ולהבטיח כי גם בתקופות המורכבות ביותר, תהיה לך הגנה ברמה הגבוהה ביותר.

סוכנות הביטוח הנכונה והמתאימה ביותר עבורך תהיה זו שתסייע לך ללמוד את הצרכים הייחודיים שלך באופן מעמיק ותספק לך ייעוץ ראוי שיאפשר לך להתאים פוליסה המדויקת לצרכיך. תמהיל נכון של הכיסויים, גבולות האחריות וגובה ההשתתפות שלך ייצור פוליסה בעלויות התואמות את התקציב והיקף הפעילות שלך וכזו שאינה משאירה אף היבט ללא טיפול קפדני וכיסוי אמין.

כדי להימנע מאירועים עגומים כגון אלה ולספק לחברה שלך קרקע מוצקה, חשוב שיהיו בידיך מכשירים ביטוחיים מקיפים, מתקדמים והמותאמים לצרכיך. ביטוח אחריות מקצועית הייטק מיועד לחברות בתחום הטכנולוגיה ומספק כיסוי מלא בפני תביעות עתידיות.

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

ביטוח סייבר

ביטוח סייבר

להיערך לאיומי העולם הדיגיטלי – ביטוח סייבר עיניים רבות אורבות לנתונים שלך ברחבי הרשת. מה שבעבר היה נחשב לתרחיש מדע בדיוני, מהווה היום מציאות יום-יומית

למאמר המלא